Sme prvý slovenský eshop s oblečením a teniskami, ktorý vám dáva EKO sľub !

UPDATE 2020:


Veríme, že svet môže byť krajším miestom pre život. Musíme však prestať s nekonečným plytvaním a vydať  sa zodpovednou cestou k trvalo udržateľnej budúcnosti.  Predstavujeme vám tričká, ktoré sú vyrovené zo 100% bavlneného odpadu (odrezkov z výroby iných fabrík a zozbieraného textilného odpadu) . Vo svete sa recykluje len 15% odevného odpadu, pričom textil by sa mohol recyklovať na 95%. Kúpou trička aranburu recyklujete svoj šatník, konáte zodpovedne a neplytváte prírodnými zdrojmi.

>> VIAC INFO <<

Prečo sme EKO?

Skôr by sa sme sa mali pýtať, prečo všetci nie sme EKO? Akosi sme za pár storočí zabudli, že životné prostredie nie je len stromček, les a zvieratko, ale je to prostredie v ktorom žijeme. Je to naše blízke okolie  v ktorom sa pohybujeme. Je to pôda po ktorej chodíme, v ktorej pestujeme potravu. Je to vzduch, ktorý spolu so všetkými živými tvormi dýchame a je to voda, ktorú pijeme. Mali by sme byť všetci oveľa zodpovednejší a nečakať na to, že to niekto za nás vyrieši. 

 

My v aranburu sme prestali čakať na „niekoho“ kto spraví vo svete poriadok. Uvedomili sme si, že musíme začať každý sám ako jednotlivci. Prakticky zo dňa na deň sme zmenili všetko čo sa v našej firme zmeniť dalo.

 

Balíme Ekologicky

Pri balení balíkov sa bežne spotrebuje veľmi veľa zbytočného materiálu. Tým, že posielame v podstate nerozbitný tovar obmedzili sme používanie materiálov na minimum. Používame Ekologický plastový balík z recyklovaného a ďalej recyklovateľného materiálu + papierovú lepiacu pásku s ekologicky nezávadným lepidlom.

Nákup si od nás zoberiete v rukách, alebo v EKO taške

Odzvonilo plastovým igelitovým taškám. Ak si neprinesiete svoju tašku, tak si nákup môžete odniesť z aranburu jedine v papierovej taške z recyklovaného papiera.


 

Naše odpady poctivo triedime

Ak vytvoríme pri našej práci nejaký odpad, tak ho poctivo separujeme. 
 

Svietime LED

Nedávno sme prešli v celej predajni na LED osvetlenie, čo radikálne znížilo našu spotrebu elektrickej energie.

 

Dokumenty? elektronicky

Snažíme sa všetky dokumenty riešiť elektronicky, ak sa však stane, že niečo tlačíme, tak len na recyklovaný papier.

 

Plytvaniu stop

Bolo u nás zvykom, že sme do balíkov pribaľovali množstvo "mikro darčekov". Napríklad kôpka nálepiek určite potešila nejedného z vás.
Myslíme si však, že je lepšie ak prestaneme zbytočne plytvať (aj keď sa tým zrejme oberieme o výhodu, ktorú u konkurencie dostanete),
veríme však, že nám to odpustíte. Aktuálne pridávame len nálepky , ktoré vieme vytlačiť na papier a nie na fóliu.

 

Náš cieľ komunikujeme ďalej

Sme len predajcovia, ale s výrobcami (značkami) úzko komunikujeme a podporujeme, aby aj oni vyrábali a doručovali čo najekologickejšie. Preto je dnes už bežné, že v doručovacom procese viaceré značky používajú len obnoviteľné materiály. 

 

Výrobky, ktoré robia svet čistejším

V posledných rokoch sa nám stále častejšie dostávajú do ponuky výrobky, ktoré sú vyrobené z PET fliaš. Snažíme sa túto ponuku výrobkov rozširovať v čo najväčšej miere. 

 

 

Týmto to, ale nekončí

Nie sme obrovská korporátna firma, ale malá rodinná predajňa. Ja sám (@zly_hipster) pristupujem k životnému prostrediu zodpovedne a nečakám len na to, čo mi prikáže zákon. Preto sa aktívne zapájam aj napr. do čistenia svojho okolia ako občiansky aktivista a dobrovoľník, lebo verím, že aj my sme les, my sme voda, my sme vzduch. Jednoducho my všetci tvoríme tento svet.

 

ARANBURU EKO SĽUB 

 

 " V aranburu budeme k životnému prostrediu pristupovať vždy čo najzodpovednejšie ako bude v našich silách. "

 

Marcel Krajčo :-)
(CEO aranburu)
a.k.a. @zly_hipster